COMUNA GURGHIU anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Extracție nisip și pietriș din albia minoră a râului Gurghiu, com. Gurghiu, jud Mureș”, propus a fi amplasat în comuna G

COMUNA GURGHIU anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul  “Extracție nisip și pietriș din albia minoră a râului Gurghiu, com. Gurghiu, jud Mureș”, propus a fi amplasat în comuna Gurghiu, satul Gurghiu, extravilan, județul Mureș.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Mureș din Târgu-Mureș, str. Podeni nr. 10, în zilele de: luni între orele 9-15, marți-vineri între orele 9-12 și la sediul titularului de proiect COMUNA GURGHIU din comuna Gurghiu, satul Gurghiu, str. Petru Maior, nr. 8, județul Mureș în zilele de luni-vineri, între orele 8-14.

Observațiile publicului se primesc prin poștă: municipiul Târgu-Mureș, str. Podeni, nr. 10, e-mail: office@apmms.anpm.ro sau fax 0265/314985.